Gå med vår

Facebook

grupp!

Ordförande

Per Zackrisson

Ordforande@fiatclassicclub.se

Tel: 0705 721100här för att lägga till din egen text.

Sekreterare / Webredaktör

Johan Ahlberg

sekreterare@fiatclassicclub.se

Tel: 0732 446432

Redaktör Fiatelisten

Magnus Persson

magnus.persson.fiat@gmail.com

0702 651972


Materialförvaltare

Gunnar Zackrisson

Material@fiatclassicclub.se

Tel 0702 914674

Styrelsesuppleant

Henrik Karlsson

henke.1972@hotmail.com

Tel 0723 051178

Kassör

Mona Karlsson

Kassor@fiatclassicclub.se

Tel:0705 229936

Klubbmästare

Paul Österberg

Klubbmastare@fiatclassicclub.se

0704 717655

Styrelseledamot

Henrik Nauckhoff

Henrik.Nauckhoff@balder.se

Tel 0725 693570

Styrelsesuppleant

Olle Leksell

Olle.leksell@gmail.com

Tel 0732 050565

Övriga funktionärer

Försäkringsansvarig

Uno Karlsson

unocarlsson052@gmail.com

Tel 0705 177718

Ansvarig Klubbshop

Helena Lönnerstand

helena.m.a@telia.com

Tel 0705 535369

Ansvarig utgivare för klubbtidningen Fiatelisten

Jan Bertilsson

janne.bertilsson@telia.com

Tel 0706 927028

Samt ett stort antal kontaktpersoner för följande bilar. Kontaktuppgifter på dessa finns i vår tidning Fiatelisten från och med höstnumret 2022. Bli medlem! Det lönar sig!.


Alla äldre än 1950 exkl Topolino
124-127-128 Ritmo
125 Argenta / Fiat Coupé
127 / 130
131/132 Regatta
500 Topolino
500 Nuova 57-73, Autobianchi
500 från 2007 -
600 + Abarth
850
1100
1200, 1300, 1500, 1600
1400-1900
1800-2100-2300
Abarth och Abarth replika
Barchetta
X 1/9
Fiat Uno

Fiat classic club

Klubbens Styrelse 2022-2023